Witamy na Kurpiowszczyźnie!Bocianie Siedlisko, Janowo, Szymańczyk, domek do wynajęcia, agroturystyka
 
Jeśli chcesz odpocząć na wsi, w ciszy, w zgodzie z naturą, z dala od gwaru miejskiego, to zapraszamy do naszego domku z kominkiem.

Nasze gospodarstwo "Bocianie Siedlisko" leży w województwie podlaskim w północno - wschodniej części Polski. Ta część Polski z uwagi na wartości przyrodnicze i ochronę przyrody została nazwana Zielonymi Płucami Polski. Przyczyniły się do tej nazwy 4 Parki Narodowe, 3 Parki Krajobrazowe i około 90 Rezerwatów Przyrody.

Wybierając podlasie turyści oddychają czystym i zdrowym powietrzem!

Nasze gospodarstwo agroturystyczne położone jest w malowniczej wsi Janowo nad rzeką Skrodą. Nieopodal dwóch puszczy Kurpiowskiej i Piskiej. Zapewnia to naszym gościom doskonały wypoczynek na świeżym powietrzu, z dala od zgiełku miast. Okoliczne rozlewiska rzeki  Skrody, pozwalają na podziwianie różnorodnej ilości ptaków. Najbardziej okazałym jest bocian biały, który gości tutaj każdej wiosny.
 
Okolice i atrakcje
 
Malownicza wieś położona wśród łąk i rozlewisk rzeki Skrody ,którą bardzo upodobały sobie bociany. Bocian biały jest tutaj gościem i zwiastunem nadchodzącej wiosny. Janowo wyróżnia się z pośród innych wsi zabytkowym Młynem Wiatrowym, położonym na wzgórzu, nieopodal ,,Bocianiego Siedliska".
Pasjonaci historii mogą podziwiać pomnik 110 Rezerwowego Pułku Ułanów  w Janowie z czasów II wojny.
Atrakcją godną uwagi, każdego turysty jest położony na skarpie Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie na wprost ujścia Pisy do Narwi. W upalne dni dla miłośników sportów wodnych polecamy wypoczynek nad największym jeziorem w Polsce którym są Śniardwy, lub spływy kajakowe rzeką Pisą lub Narwią . Charakterystycznym miejscem w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich jest Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie. Godny polecenia i zobaczenia. Dopełnieniem atrakcji będzie pobyt w pobliskich kompleksach leśnych Natura 2000 Puszczy Kurpiowskiej bądź nieco dalej położonej Puszczy Piskiej.
Spacerując po lesie możemy poczuć inny wymiar czasu szum drzew, niezapomniane chwile, a runo leśne obdaruje odwiedzających grzybami i jagodami.